W ostatnim okresie udało się otworzyć około pięciu lokali i to nie koniec na ten rok. Na ostatni kwartał 2023 roku zaplanowano jeszcze otwarcie 7 kolejnych lokali serwujących włoskie placki. Cel roczny, jaki założyła sobie sieć, został zatem zrealizowany
Ile pizzerii ma Da Grasso?
Pierwszy lokal pod szyldem Da Grasso powstał w 1996 roku w Łodzi. Ćwierć wieku później sieć posiadała lokale w ponad 140 polskich miasta. W tej chwili ma już 180 pizzerii. Ale na najbliższy czas sieć ma dalekosiężne plany – chce podwoić ilość swoich placówek. To ambitny plan na najbliższe pięć lat. Możliwy do spełnienia, jeśli uda się pozyskać wystarczającą liczbę franczyzobiorców i znaleźć lokale odpowiadające wymogom sieci. Jednym z celów jest też ekspansja na południu kraju.
Ile kosztuje założenie pizzerii?
Firma ma dwa modele restauracji. Jeden to typu express, a drugi to lokale z salą restauracyjną i obsługą kelnerską. Lokal typu express to inwestycja, na którą trzeba wyłożyć minimum 250 tysięcy złotych. Natomiast na ten z obsługą kelnerską inwestycja rozpoczyna się od kwoty pół miliona złotych. Są to już duże lokale, których powierzchnia wynosi od 100 do 150 metrów kwadratowych.
Jaka cena pizzy?
Franczyzobiorcy mają wpływ na poziom cen produktów oferowanych w poszczególnych lokalach działających pod marka Da Grasso. Inne ceny mogą być zatem w stolicy, a inne w mniejszych miastach. Sieć chwali się, że przez cały ubiegły rok przygotowała dla klientów 5 milionów pizz.
Kto jest właścicielem Da Grasso?
Od 2022 roku sieciówka należy do norweskiego koncernu Orkla, który specjalizuje się w dostawie markowych dóbr konsumpcyjnych dla sektora spożywczego, out-of-home i handlu detalicznego. Orkla posiada łącznie ponad 800 pizzerii w europejskich krajach – w Niemczech, w Finlandii oraz w Holandii.