StoryEditor
Producenci
12.01.2024 12:58

Producent kosmetyków essence i Catrice zyskuje na popycie na przystepną cenowo kolorówkę

Cosnova Beauty ma siedzibę w Sulzbach, w Niemczech. Kosmetyki marek essence i Catrice sprzedaje na około 90 rynkach w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, na Bliskim Wschodzie, w Azji, Oceanii i Afryce / mat. prasowe/Cosnova Beauty
Cosnova odnotowała 32-procentowy wzrost w porównaniu do roku 2022. Oznacza to ponad 30-procentowy wzrost sprzedaży już drugi rok z rzędu. Ze sprzedażą netto na poziomie 817 milionów euro cosnova Group znacznie przekroczyła swoje cele na zakończony rok finansowy. Wkraczając w trzecią dekadę swojej działalności, firma ma kolejne ambitne plany. Chce przekroczyć próg miliarda euro sprzedaży.

Firma Cosnova Group, producent kosmetyków makijażowych oferowanych pod markami essence i Catrice poinformował, że ich sprzedaż wzrosła do niespotykanego wcześniej poziomu. W komunikacie podała:

Lakiery do paznokci, pomadki i szereg innych produktów do makijażu cieszą się teraz bezprecedensowym popytem. Ich zwiększona popularność wynika m.in. ze zmieniających się preferencji konsumentów po pandemii COVID-19, charakteryzujących się zwiększonym zapotrzebowaniem na kosmetyki kolorowe, zwłaszcza te oferowane w przystępnych cenach.

image
mat. prasowe/Cosnova Beauty
I choć firma zdradziła, że w związku ze wzrostem popytu w 2023 roku sporym wyzwaniem były dla niej przestoje w łańcuchu dostaw, to zwiększyła swoje udziały rynkowe we wszystkich regionach świata, obejmując zarówno sklepy stacjonarne, jak i platformy e-commerce. Poszerzyła też swoją obecność w handlu detalicznym i wzmocniła kanały dystrybucji w prawie 90 krajach. W efekcie sprzedaż produktów essence i Catrice w Europie osiągnęła 38-proc. wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Globalnie wyniósł on 24 proc.

W tym roku firma zamierza odegrać jeszcze większa role na rynkach wschodzących. Właśnie w tym celu 1 października 2023 r. Dennis Martin dołączył do zarządu jako chief emerging markets officer (CEMO). Na nowym stanowisku jest przede wszystkim odpowiedzialny za rozwój firmy w Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce.

Natomiast aby zapobiegać przestojom wynikającym z zawirowań na rynku surowców w planach na najbliższe lata ma rozbudowę magazynu.

 

Tak wegańskie, jak tylko się da

 

image
mat. prasowe/Cosnova Beauty
Publikując wyniki finansowe, Cosnova poinformowała też o swoim zaangażowaniu  w zrównoważony rozwój i działania zmierzające do zmniejszenia swojego śladu ekologicznego. Kluczowym krokiem było całkowite wyeliminowanie cząsteczek mikroplastiku z produktów essence i Catrice od marca 2023 roku. Firma Wyprzedziła zatem wymogi UE, co do produktów zawierających mikroplastik, które teraz wchodzą w życie.

Ponadto wszystkie produkty essence i Catrice są w 100 proc. wegańskie. Jedynym odstępstwem od tej reguły było zastąpienie wosku jagodowego w maskarze do rzęs essence Lash Princess False Lash Effect woskiem pszczelim (oznaczonym na produkcie) na ograniczony czas (od maja 2023 r.). Wynikało to z braku tego wegańskiego surowca na rynku. 

 

Kontent w mediach społecznościowych równie ważny co rozwój produktów

 

Marki essence i Catrice maja około 18 mln obserwujących na wszystkich platformach społecznościowych. Aby podtrzymać zainteresowanie tej grupy, w 2023 roku Cosnova uruchomiła własne studio produkcyjne, generujące około 12 tys. treści rocznie. Cyfrowy marketing jest dla niej na tyle ważny, że powstała cała strategia nazwana „product and content first”. Kluczowym elementem tego podejścia jest łączenie rozwoju prac nad produktami i tworzeniem kontentu, nie tylko, aby utrzymać lojalność obecnych konsumentów, ale także przyciągnąć nowych odbiorców.

 

Optymistyczne perspektywy na trzecią dekadę

 

Christina Oster-Daum, założycielka i prezeska firmy cosnova, mówi:

W minionym roku finansowym nasze główne marki essence i Catrice osiągnęły niezrównany wzrost, z czego wszyscy jesteśmy bardzo dumni. Pokazuje to, że cieszą się one dużym popytem i że kierujemy do naszych konsumentów odpowiednie innowacje. Co więcej, wkraczając w trzecią dekadę działalności, nadal realizujemy naszą misję i mamy znaczącą pozycję na rynku.

 

Natomiast Javier González, współzałożyciel i prezes firmy cosnova dodaje:

Mimo że globalne warunki gospodarcze są trudne, jesteśmy przekonani, że będziemy stale się rozwijać. Dotyczy to zarówno rynku krajowego, jak i międzynarodowego. Znaczące inwestycje, które poczyniliśmy w ciągu ostatnich czterech lat i nasze zrównoważone podejście dały nam ku temu solidne podstawy. Po tym rewelacyjnym roku finansowym z ogromnym optymizmem patrzymy na trzecią dekadę historii naszej firmy.

W informacji rozesłanej do prasy firma informuje, że próg miliarda euro rocznej sprzedaży ma w zasięgu ręki.

 

Cosnova Beauty ma siedzibę w Sulzbach, w Niemczech. Zatrudnia około 870 osób na całym świecie. Marki kosmetyków essence i Catrice są obecnie sprzedawane w około 90 krajach w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, na Bliskim Wschodzie, w Azji, Oceanii i Afryce. Do klientów firmy należą drogerie, sklepy spożywcze, domy towarowe, perfumerie, sieci odzieżowe, a także różni partnerzy handlowi online. Ponadto essence i Catrice mają również własne sklepy internetowe.

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
31.01.2024 14:38
L’Oréal, Chanel, Sephora i 8 innych firm dołącza do nowej koalicji na rzecz zrównoważonego rozwoju
Victoria Priessnitz via Unsplash
Mając na celu ochronę środowiska, 11 wiodących firm kosmetycznych połączyło siły, aby zbadać wyzwania, możliwości i rozwiązania dotyczące wdrożenia systemu kaucji za produkty kosmetyczne. Do koalicji dołączyły L’Oréal, Pierre Fabre, Chanel, Yves Rocher, Clarins, Laboratories SVR, Melvita, Nocibé, La Rosée, Sephora i Aromazone.

Przy wsparciu funduszu ponownego wykorzystania Citeo i We Don’t Need Roads koalicja planuje uruchomić do końca 2024 r. pilotażowy system kaucji za produkty do pielęgnacji skóry w punktach sprzedaży. Ogólnym celem kolektywu jest ograniczenie liczby opakowań jednorazowych zgodnie z celami ustawy AGEC.

Model kaucyjny koalicji wspiera trzy części branży kosmetycznej. Dążąc do ograniczenia opakowań jednorazowych, firmy mogą zmniejszyć emisję CO2 i zużycie wody związane z procesami produkcyjnymi. Model kaucyjny może osiągnąć także znaczny postęp w zakresie zrównoważonych operacji i korzyści środowiskowych.

W Europie i we Francji prawo i trendy AGEC zmierzają w kierunku opakowań bardziej nadających się do ponownego użycia. W Europie ustawa AGEC określa projekt rozporządzenia w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych. Francja stawia sobie za cel wyeliminowanie z rynku jednorazowych opakowań plastikowych do 2040 r.

Co to jest ustawa AGEC?

Począwszy od celów średnioterminowych, które prowadzą do celów długoterminowych, ustawa AGEC jest francuskim prawem mającym na celu zachęcanie przedsiębiorstw z różnych sektorów, gmin i obywateli do eliminowania odpadów i przyjmowania praktyk bardziej zamkniętych. Obejmuje mieszankę obowiązków, zakazów i zachęt, w tym środki takie jak pierwszy na świecie wskaźnik naprawy, zakazy dotyczące marnotrawnych produktów jednorazowego użytku i niszczenia niesprzedanych towarów, ujednolicenie pojemników do sortowania i tak dalej.

Prawo jest zorganizowane wokół pięciu kluczowych kwestii:

  • Wyeliminowanie jednorazowych opakowań plastikowych do 2040 roku
  • Dostarczanie lepszych i bardziej przejrzystych informacji
  • Ograniczanie produkcji odpadów i promowanie ponownego użycia, recyklingu i napraw, w tym poprzez datki na rzecz organizacji charytatywnych
  • Podejmowanie działań przeciwdziałających planowemu postarzaniu
  • Usprawnianie produkcji poprzez promowanie lepszego systemu zarządzania zasobami już na etapie projektowania

Czytaj także: Chanel tworzy sojusz branżowy w celu poprawy traceability w łańuchu dostaw

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
30.01.2024 08:53
Nowy, trzeci sklep stacjonarny Lush zostanie otwarty już w kwietniu 2024: zobacz gdzie!
Lush jest znany ze swojej imponującej liczby wariantów musujących kul i bomb do kąpieli.Brammers at English Wikipedia, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
W lutym 2023 roku brytyjska firma Lush, specjalizująca się w produktach do pielęgnacji ciała, rozpoczęła swoją działalność w Polsce, otwierając swoje pierwsze sklepy stacjonarne. Pierwszy z nich został uruchomiony w warszawskim centrum handlowym Złote Tarasy, a drugi w Westfield Arkadia. Obecnie firma przygotowuje się do otwarcia trzeciego sklepu, który znajdzie się w łódzkiej Manufakturze.

W dniu 17 lutego 2023 roku marka Lush zainaugurowała swoją obecność na polskim rynku, otwierając swój pierwszy sklep. Sklep o powierzchni 100 metrów kwadratowych znajduje się w centrum handlowym Złote Tarasy. Kolejny salon tej marki został uruchomiony 24 listopada w centrum handlowym Westfield Arkadia. Teraz firma przygotowuje się do otwarcia trzeciego sklepu Lush, który znajdzie się w łódzkiej Manufakturze. W chwili obecnej trwa proces rekrutacji pracowników do tej nowej lokalizacji.

"Po otwarciu drugiego sklepu w Polsce, w centrum handlowym Westfield Arkadia, mamy już zaplanowany trzeci sklep, który powstanie w kwietniu 2024 roku. Plan jest taki, aby skupić się na najsilniejszych centrach handlowych w największych miastach Polski. Zidentyfikowaliśmy około 20 lokalizacji w całym kraju, które mogą być dla nas odpowiednie, ale rytm otwarć będzie zależał od sukcesu pierwszych sklepów. Docelowo uważamy, że potencjał Polski dla Lush wynosi od 20 do 30 sklepów"

- powiedział portalowi Omnichannelnews.pl Mathieu Raguet, Europe Property Manager w Lush.

Firma Lush to zaangażowany społecznie producent i sprzedawca kosmetyków, które są w pełni ręcznie robione. Obecnie firma ma w portfolio ponad 900 sklepów stacjonarnych oraz oferuje swoje produkty w sklepach internetowych w 51 krajach. Lush został założony w 1995 roku i jest znany na całym świecie, przede wszystkim jako twórca popularnej bomby do kąpieli. W obecnej chwili w swoim asortymencie ma ponad 300 produktów do pielęgnacji skóry i włosów, które są przyjazne dla środowiska. Firma postawiła na etyczną produkcję, oferując 60 proc. swoich produktów bez opakowań, wszystkie są wegetariańskie, a 92 proc. z nich jest wegańskich.

Czytaj także: Nowy sklep Rituals Cosmetics w łódzkiej Manufakturze

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
01. listopad 2024 04:32