Pomiędzy Corteva Agriscience, a STI Biotechnologie została podpisana wieloletnia umowa, która dotyczy sprzedaży rozwiązań biologicznych, mających na celu zwiększenie potencjału plonowania, ale przede wszystkim troskę o glebę, w tym poprawieniu jej właściwości.
Umowa dotyczy wyłącznej dystrybucji produktów, któe zawierac będą dwa szczepy baketrii:
- Lactobacillus Farciminis CNCM-I-3699,
- Rhamnosus CNCM-I-3698.
Czym się charakteryzują bakterie Lactobacillus?
Bakterie te działają przede wszystkim w strefie systemu korzeniowego, wspomagają poprawianie dostępności i pobieranie składników pokarmowych. Wpływa to bezpośrednio na zwiększenie potencjału plonotwórczego, ale i poprawia zdrowotność gleby.
Szczepy tych bakterii znalazły się w preparacie, który jest biostymulatorem mikrobiologicznym Utrisha™ Rhizo. Corteva, wykorzystując swoją szeroką siec dystrybucji, chce aby produkt był dostępny dla wszystkich upraw, w pierwszej kolejności mówimy tu o warzywach i ziemiankach.
— Corteva Agriscience nieustannie wprowadza na rynek nowe i innowacyjne rozwiązania, oferując produkty pochodzenia naturalnego, które uzupełniają nasze konwencjonalne środki ochrony roślin, a także przyczyniając się do zwiększenia odporności roślin na warunki stresowe — powiedziała Priscila Vansetti, wiceprezes ds. rozwoju produktów biologicznych w Corteva Agriscience. — Cieszymy się, że możemy współpracować z STI Biotechnologie w celu udostępniania rozwiązań, które pomogą rolnikom sprostać zmieniającym się warunkom środowiskowym, a równocześnie zapewniają ochronę i dochodowość gospodarstw na wysokim poziomie.
W ramach zrównoważonego rozwoju
Umowa zawarta pomiędzy firmami to kolejny krok w rozwoju oferty palety biologicznych produktów Cortevy. Wprowadzenie biostymulatora mikrobiologicznego, który wpływa na dostępność składników pokarmowych, jest jedną z realizacji celów określonych w ramach zrównoważonego rozwoju Corteva Agriscence.
Bernat Patrycja
Źródło: Corteva
Fot: Corteva